Logotyp logo sklepu internetowego z zabawkami i wyprawką dobre liski

Pomysły na prezent
dla dzieci w wieku
6-9 miesięcy

Prezenty dla dzieci w wieku 6-9 miesięcy

W tym okresie dziecko zaczyna zazwyczaj siadać. Jest też coraz bardziej ciekawe świata. Lubi jak coś się dzieje. Coraz chętniej sięga też po zabawki. Zobaczcie zatem co może zainteresować takiego, coraz bardziej świadomego, niemowlaka :)

Piłeczki sensoryczne Oddbals

Producent: B.Toys

Przy nieco starszym niemowlaku, przydadzą się zabawki sensoryczne np. takie jak Oddbals - czyli cztery piłki sensoryczne od B.Toys. Każda z nich ma inną fakturę i kolorystykę, co zapewnia różnorodność bodźców dla zmysłów dziecka. Doskonałe do rzucania, toczenia, ściskania, a nawet żucia. Przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 m-cy do... 6 lat! Także będzie to zabawka na lata.

ZOBACZ PRODUKT

Zabawka kreatywna Hix

Producent: Moluk

Bardzo fajnie prezentuje się zabawka kreatywna Hix od Moluk. To zestaw czterech pozornie zwykłych silikonowych stożków. Każdy z klocków potrafi przeobrazić się w 4 różne kształty. Stożki-klocki zostały wykonane z elastycznej gumy silikonowej. Hix poprzez zabawę uczy dzieci konstruować, dodatkowo trenuje zdolność wizualno-przestrzenną, koordynację ręka-oko oraz umiejętności motoryczne.

ZOBACZ PRODUKT

Lusterko na kółkach Looky-Looky

Producent: B.Toys

Fajną alternatywą dla dzieci, które zaczynają raczkować będzie Looky-Looky czyli lusterko na kółkach od B.Toys. Jest to zabawka bezpieczna od urodzenia, ale myślę, że dopiero maluchy, które zaczynają próby samodzielnego poruszania się w pełni ją docenią. To taka jeżdżąca wańka-wstańka w nietypowym wydaniu. Lusterko łatwo się przemieszcza – wystarczy lekko je popchnąć – i nigdy się nie przewraca. Wzbudzi w maluszku ciekawość. Zachęci też do prób wprawienia zabawki w ruch lub jej okiełzania. Dodatkowo, każde z kółek zawiera inną atrakcję – z jednej strony są to przemieszczające się koraliki, z drugiej kontrastujący wzór, który wiruje kiedy kółka się kręcą. Zabawka stymuluje zmysł wzroku, słuchu i dotyku, sprzyja integracji sensorycznej. Rozwija zdolności percepcyjne oraz koordynację ruchową.

ZOBACZ PRODUKT

Zabawka do raczkowania
Explore & More

Producent: Skip Hop

Do raczkowania świetnie sprawdzi się też zabawka do raczkowania Explore & More od Skip Hop. Nadaje się już dla pięciomiesięcznego dziecka. Zaprojektowana by rosnąć razem z dzieckiem poprzez 3 etapy. Pierwszy etap zabawy (dla dzieci, które jeszcze nie raczkują) polega na zabawie pszczółką-grzechotką, która zabawnie kołysze się i nie upada. Na drugim etapie zabawy (dla dzieci, które zaczynają raczkować) pszczółka jeździ dookoła w swojej chmurce. Kiedy dziecko wyciągnie pszczółkę, pojazd zaczyna kręcić się wokół własnej osi. Trzeci etap (dla dzieci, które swobodnie raczkują) polega na tym, że pojazd pszczółki, w przeciwieństwie do drugiego etapu, nie porusza się już według określonego schematu. Ucieka przed maluchem w różnych kierunkach i zachęca do łapania.

ZOBACZ PRODUKT

Party Panda

Producent: B.Toys

Ciekawą propozycją będzie też Party Panda - czyli przytulanka z niespodziankami senorycznymi od B.Toys to zabawka bezpieczna od urodzenia, ale najwięcej radości przyniesie półroczniakom i nieco starszym dzieciom. Wśród niespodzianek, które kryje w sobie panda jest: gryzak z grzechotką w kształcie loda na wafelku – idealny dla małych dziąsełek; sympatyczny dziwoląg z szeleszczącym wypełnieniem, który mieszka w kieszonce; ogonek, który po pociągnięciu, wibrując wraca na swoje miejsce oraz rozpinany pierścień umożliwiający przywieszenie zabawki do łóżeczka lub wózka.

ZOBACZ PRODUKT

Gitara Awokado Rock-A-Mole

Producent: Skip Hop

Świetnie prezentuje się też Gitara Awokado - Rock-A-Mole od Skip Hop. Wydaje dźwięki, ma świecące przyciski i uroczy uśmiech! Wygodna dla małych rączek, które z łatwością będą obracać pestkę i przyciskać kolorowe guziki. To zabawka, która pomaga rozwijać umiejętności motoryczne oraz świetnie stymuluje zmysł wzroku i słuchu. Pod przyciskami kryje się 6 piosenek, 6 dźwięków imitujących gitarę i kolorowe światłaObrotowa pestka wygrywa 4 dźwięki imitujące gitarę.

ZOBACZ PRODUKT

Świecący wieloryb z pasażerem Żabką

Producent: B. Toys

I jeszcze jedna zabawka, tym razem do kąpieli. To świecący wieloryb z pasażerem żabką od B.Toys. Po umieszczeniu na wodzie wieloryb mieni się i wyświetla prześliczne gwiazdki. Żabka, która jest towarzyszką wieloryba to tak naprawdę rozkręcana sikawka, która dodatkowo zmienia kolor pod wpływem ciepłej wody.

ZOBACZ PRODUKT

Grzechotki Trio Explore & More

Producent: Skip Hop

Świetnym pomysłem dla półroczniaków i nie tylko będzie zestaw grzechotek Trio Explore & More od Skip Hop. To najprawdziwszy instrument, składający się z trzech muzycznych jajek - marakasów. Instrument jest łatwy w obsłudze - by wydobyć z niego głośne i klarowne brzmienie wystarczy energicznie potrząsnąć jajkiem. Muzyczne jajeczka fenomenalnie sprawdzą się jako instrument perkusyjny do wspólnego, rodzinnego muzykowania. Pięknie brzmią zarówno solo jak i w chórkach - niczym profesjonalne, akustyczne przeszkadzajki. Komponowanie własnych melodii z Sówką, Jeżykiem i Liskiem, będzie dla maluszka niekończącą się przygodą i z pewnością zaszczepią w nim zamiłowanie do muzycznych eksperymentów. Umuzykalnia, rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu, inspiruje wyobraźnię, uczy kreatywności, cierpliwości i wytrwałości oraz pomaga wyrażać emocje.

ZOBACZ PRODUKT

3 Instrumenty Explore & More

Producent: Skip Hop

Skoro już jesteśmy przy muzycznych klimatach zwróćcie też uwagę na 3 instrumenty Explore & More od Skip Hop. To trzy klasyczne instrumenty, będące praktycznie wszystkim, czego potrzebuje mały muzyk by skrzyknąć swój pierwszy garażowy zespół! Zaprojektowane na miarę małych rączek, wrażliwej duszy i wrodzonej smykałki do muzyki, zwierzaczkowe instrumenty SKIP HOP, wprowadzą Was w cudowny świat muzyki. Zestaw składa się z Pszczółki shakera-przeszkadzajki, Pszczółki kaskaniety i Liska tamburyna - ponadczasowych instrumentów, o pięknym brzmieniu i ogromnym, muzycznym potencjale.

ZOBACZ PRODUKT

Wielofunkcyjny brelok z mini-zwierzątkami Dżungla 6 m+

Producent: Lilliputiens

Zwróćcie też uwagę na wielofunkcyjny brelok z mini-zwierzątkami prosto z dżunglii od Lilliputiens. Na silikonowej obręczy przymocowanych jest 5 elementów. To: tukan Pablo z grzechotką i szeleszczącą folią; nosorożec Marius z rogiem i uszkami, wykonany z pętelkowego materiału; fakturowany silikonowy gryzak w kształcie krokodyla; lew Jack z gładkiego tworzywa oraz giętkie bezpieczne lusterko. Gryzak i lwa można odwiązać od breloka. Zabawka rozwija małą motorykę (chwytanie, ciągnięcie, potrząsanie, pocieranie), aktywizuje zmysł słuchu (szeleści, grzechocze), wzroku (lusterko) i dotyku (różne materiały o zróżnicowanej fakturze, liczne wystające detale), a dzięki gryzakowi – przynosi ulgę w trudnym okresie ząbkowania.

ZOBACZ PRODUKT

Samochody do kąpieli

Producent: Mom's Care

W zestawie znajdziecie dwa samochodziki. To bezpieczne zabawki do kąpieli. Posiadają wyraziste kolory i ciekawe wzory, które zachęcają dzieci do zabawy. Dzięki urozmaiconym kształtom i wypustkom stymulują zmysł dotyku. Dodatkowo delikatny dźwięk rozwija zmysł słuchu u maluchów.

ZOBACZ PRODUKT

Kula aktywizująca wielofunkcyjna Wilczek Nicolas 6 m+

Producent: Lilliputiens

Fajna jest też wielofunkcyjna kula aktywizująca Wilczek Nicolas od Lilliputiens. W jego otwartej paszczy, która grzechocze, znajduje się giętkie, bezpieczne lusterko oraz pluszowa szeleszcząca świnka. Łapy wilczka pełnią rolę poręcznych uchwytów, a jedna z nich dodatkowo szeleści. Umieszczona jest na niej również obręcz-gryzaczek. Zapinany na rzep brzuch kryje w sobie pluszową tarczę zegara ze schowkiem, w którym siedzi wyciągany wibrujący koziołek. W drugiej połówce brzuszka, pod filcowym domkiem kryją się Czerwony Kapturek i jego babcia. Zabawka jest solidnie wykonana i w pełni bezpieczna. Zaskakuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija małą motorykę (chwytanie, ciągnięcie, potrząsanie, wkładanie, wyciąganie), aktywizuje zmysł słuchu (szeleści, grzechocze), wzroku i dotyku, pomaga zauważać zależności przyczynowo-skutkowe, uczy dopasowywać kształty, a dzięki gryzakowi – przynosi ulgę w trudnym okresie ząbkowania.

ZOBACZ PRODUKT

Gryzak zabawka Ośmiornica Ocean w opakowaniu

Producent: Tikiri

Dobrym pomysłem, szczególnie dla maluszków, którym doskwiera ząbkowanie będzie gryzak-zabawka Ośmiornica od Tikiri wykonana w 100% z naturalnej gumy zebranej z drzewa Hevea. Kauczuk jest idealnym rozwiązaniem dla ząbkujących pociech, który pomaga w łagodzeniu bólu dziąseł. Gryzak malowany jest nietoksycznymi, naturalnymi farbami na bazie soi. Wewnątrz zabawki znajduje się delikatna grzechotka. Jest to idealna zabawka stymulująca zmysły dotyku, słuchu, zapachu, smaku i wzroku.Wymiar zabawki jest przystosowany do chwytania przez małe rączki. Dodatkowo, nie posiada otworów oraz głębokich szczelin, w których może gromadzić się pleśń. Łatwo się ją czyści i utrzymuje w higienie. Dzięki temu to świetna zabawka do kąpieli!

ZOBACZ PRODUKT

Wędrujący piesek do nauki raczkowania

Producent: B.Toys

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 6 miesiąca życia. Dostępna jest również bliźniacza wersja – Kotek. To zabawka, która stymuluje dziecko do ruchu. Po naciśnięciu na grzbiet, piesek chodzi, szczeka i wydaje inne typowe dla psów odgłosy.Dziecko chętnie podąży za psiakiem, ćwicząc mięśnie i umiejętność raczkowania. Ponowne naciśnięcie na grzbiet wyłącza zabawkę, dzięki czemu maluszek poznaje zależność przyczyna-skutek.

ZOBACZ PRODUKT

Borsuk Wędrowiec - przytulanka z kocykiem

Producent: Jellycat

Tym razem kocyk wędruje do maluszka razem z przesympatycznym borsukiem. Jest niezwykle miękki i może stać się ulubioną przytulanką dziecka. Posłuży od urodzenia do późnych lat dzieciństwa, a nawet i w wieku nastoletnim ;) a później będzie świetną pamiątką ukochanej zabawki.

ZOBACZ PRODUKT

Karuzela sensoryczna wirujące kwiatki

Producent: Yookidoo

To wspaniała zabawka oferująca wiele sposobów odkrywczej zabawy w wodzie! 2-etapowy zasilany bateriami łuk posiada kolorowe kwiaty, które wirują i rozpryskują delikatnie wodę oraz ptaszka siedzącego na łodyżce obracającego się i rozpylającego przyjemny, uspokajający strumień wody. Zaprojektowany dla noworodków, ale również w późniejszym czasie można ją przekształcić w zabawkę dla niemowląt siedzących. Ta zasilana na baterie muzyczna zabawka posiada unikalny system pompujący wodę, zaprojektowana została z miłości do czasu spędzonego na zabawie w kąpieli.

ZOBACZ PRODUKT

Gryzaki edukacyjne silikonowe Geometric

Producent: Babyono

Edukacyjny zestaw gryzaków Babyono został zaprojektowany z myślą o potrzebach najmłodszych. Różne kształty: sześcian, walec, ostrosłup zachęcają do ćwiczeń i zabawy, stymulując rozwój dziecka.  Przestrzenna forma każdego elementu gwarantuje wygodne trzymanie przez drobne rączki niemowląt. Elastyczny materiał o gładkiej powierzchni delikatnie masuje dziąsła dziecka, koi w czasie ząbkowania.

ZOBACZ PRODUKT

Owl Be Back - sowa kiwajka

Producent: B.Toys

To idealna zabawka wczesnorozwojowa – dla niemowląt leżących na brzuszku i dla maluszków, które zaczynają raczkować. Doskonale stymuluje i rozwija koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową. Powierzchnia wykonana z różnorodnych materiałów, zapewniających zróżnicowane wrażenia dotykowe. Dodatkowo wgranych pięć rozweselających melodii, a dla urozmaicenia efektu rozświetlający się brzuszek, tworzący tło dla podskakujących kolorowych kuleczek.

ZOBACZ PRODUKT

Wańki - Wstańki z Żyrafką Sophie

Producent: Vulli

Skoro już przy wańkach wstańkach jesteśmy, to mamy dla Was kolejną. I to bardzo fajną. A nawet nie jedną, a trzy! To klasyczna zabawka wczesnego dzieciństwa, w nowej odsłonie 3 małych, przezroczystych „jajeczek” z figurkami Żyrafy Sophie i jej przyjaciół w środku. Maluch jest zachwycony bujając każde „jajko” i patrząc jak myszka Józefina, kot Lazare czy kochana Żyrafa Sophie bujają się na boki. Dzięki okrągłej, antypoślizgowej i obciążonej podstawie te 3 mini wańki-wstańki zawsze wrócą do swej pionowej pozycji. Dla maluszka to przezabawna forma nauki o równowadze. Każde z „jajeczek” poza figurką ma w środku kolorowe kuleczki, które wprawione w ruch wirują i grzechoczą. Świetna zabawa wraz z rozwojem zmysłu równowagi, stymulacją wzroku i słuchu.

ZOBACZ PRODUKT

Gryzak DouDou Lama

Producent: Tikiri

To wyjątkowo miękki i delikatny kocyk, wprost idealny do przytulania dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Wykonany w 100% z bawełny organicznej, jest lekki i łatwy do chwytania dla małych rączek. Kauczukowy gryzak posiada wypukłą, teksturowaną powierzchnię, która pomaga w łagodzeniu bólu dziąseł. Wykonany jest w 100% z naturalnej gumy zebranej z drzewa Hevea - to idealne rozwiązanie dla ząbkujących pociech. Gryzak malowany jest nietoksycznymi, naturalnymi farbami na bazie soi.

ZOBACZ PRODUKT

Wałek dźwiękowy 4-elementowy Flaming Anais

Producent: Lilliputiens

Wałek składa się z 4 poręcznych dla maluszka elementów, z których każdy uszyty jest z materiałów o różnych wzorach i fakturach oraz posiada ukryte funkcje. W głowie Flaminga Anais znajduje się wydająca ptasie dźwięki piszczałka, ma ona też stymulujący sensorycznie dziób i pióropusz. Kolejny segment ma dwa miękkie uchwyty oraz okienko z kolorowymi, grzechoczącymi kuleczkami. Następny element ma wewnątrz dzwoneczek i obszyty jest wokół krótkimi tasiemkami. Ostatnia część - z długimi nóżkami flaminga - szeleści przy dotyku. Wszystkie elementy można łączyć ze sobą dzięki rzepom. Zabawka jest solidnie wykonana i bezpieczna. Zaskakuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija małą motorykę (chwytanie, potrząsanie, łączenie, rozłączanie, turlanie) oraz aktywizuje zmysł słuchu (odgłosy, szelest, dzwonienie, grzechotanie) i uczy rozpoznawania różnorodnych dźwięków.

ZOBACZ PRODUKT
WRÓĆ DO WYBORU WIEKU