Logotyp logo sklepu internetowego z zabawkami i wyprawką dobre liski

Pomysły na prezent
dla dzieci w wieku
9-12 miesięcy

Prezenty dla dzieci w wieku 9-12 miesięcy

Niektóre dzieci jeszcze przed ukończeniem roku zaczynają wstawać i chodzić. W tym okresie zabawki interesują je nieco mniej niż nowo zdobyte umiejętności. A kiedy maluch w końcu usiądzie - może zawiesi wzrok na chwilę na naszych propozycjach :)

Zakręcona Wieża - Spin Again

Producent: Fat Brain Toys

Zabawką, która ma szansę zatrzymać dziecko na dłużej jest Zakręcona Wieża - Spin Again od Fat Brain Toys. Zabawa jest wciągająca. Ta kolorowa układanka polega na nakładaniu krążków na nagwintowany jak śruba słupek. Krążki wirują i kręcą się opadając na podstawkę. Owa podstawa jest dwustrona – może stać stabilnie lub kołysać się jak wańka-wstańka. Kręcące się tarcze w kształcie gwiazd są dwukolorowe – wirując tworzą kolorową tęczę. Dziecko może układać krążki od największego do najmniejszego lub tworzyć kolorowe wariacje. Zabawka wspomaga rozwój dziecka – uczy rozróżniania wielkości, kolorów, kształtów, rozwija umiejętności motoryczne malucha, stymuluje wizualnie.

ZOBACZ PRODUKT

Huśtawka VelvetSwing

Producent: Babysteps

W przypadku starszych maluszków sprawdzić się może również coś, co na pierwszy rzut oka nie wygląda jak typowa zabawka. Mam tu na myśli... huśtawkę VelvetSwing od Babysteps. Jest precyzyjnie wykończona, z dbałością o każdy szczegół. Wesołe uszka i ozdobne chwosty zachęcają do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem w domu, a przy tym są prawdziwą ozdobą dziecięcego pokoju. Wyjmowana wkładka sprawia, że huśtawka może być wykorzystywana zarówno przez młodsze, jak i starsze dzieci. Nie obciążając kręgosłupa oraz miednicy przyczynia się do wypracowania równowagi oraz koordynacji ruchowej. Łagodne kołysanie szybko ukoi i uspokoi każdego maluszka.

ZOBACZ PRODUKT

Interaktywny Sorter
Yeti Explore & More

Producent: Skip Hop

Kolejna zabawka wygląda tak ciekawie, że sama mam ochotę się nią bawić! To interaktywny sorter Yeti Explore & More od Skip Hop. Skierowana jest do dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Można się nią bawić na trzech etapach - pierwszy to zabawa kolorowymi, świecącymi przyciskami - po naciśnięciu wybranego kształtu, Yeti głośno powie jego kolor oraz nazwę. Drugi polega na sortowaniu kształtów. Z kolei trzeci - to etap gry. Yeti rozrzuca wokół siebie wszystkie elementy i prosi dziecko o znalezienie konkretnych kształtów i kolorów. Kiedy wszystkie elementy zostaną poprawnie dopasowane, zabawka nagrodzi malucha światełkami i muzyką.

ZOBACZ PRODUKT

Stacking Tower
wieża z kubeczków

Producent: Mushie

Zwróćcie też uwagę na Stacking Tower - wieżę z kubeczków od Mushie. Dzieci uwielbiają układać wieże i piramidy. Pomaga to rozwijać zarówno motorykę dłoni, jak i mózg dzieci, począwszy od około 6-go m-ca życia. Podstawowe umiejętności zdobyte podczas układania stają się podstawą do bardziej złożonych zadań w przyszłości, takich jak rysowanie i pisanie. Zabawki do układania w piramidę pomagają również dzieciom w nauce języków.

ZOBACZ PRODUKT

Ballyhoo - kula sensoryczna

Producent: B.Toys

Na długie minuty zajmie dziecko Ballyhoo - kula z piłkami czyli kombinacyjny zestaw sensoryczny od B.Toys. Już na pierwszy rzut oka widzimy dużą kulę z wgłębieniami i pięć małych piłek – do toczenia, odbijania, rzucania, ściskania. Każda z nich ma inną fakturę i kolorystykę; zachowuje się inaczej; inaczej wpasowuje się we wgłębienia. Dla dzieci w wieku od 6 m-cy do 4 lat. Zabawka polecana jest również do celów terapeutycznych.

ZOBACZ PRODUKT

Mini - pacynki na palec do kąpieli Rybki

Producent: Lilliputiens

Fajnie sprawdzą się też Mini-pacynki na palec do kąpieli - Rybki od Lilliputiens. Wykonane zostały z miękkiego, łatwego do czyszczenia i szybkoschnącego neoprenu. Zestaw składa się z 5 kolorowych rybek w fantastyczne wzory, które pobudzają dziecięcą ciekawość. Otwarty pyszczek rybki jest jednocześnie otworem na palec malucha. Na ich bokach znajdują się ponadto numerki – od 1 do 5, dzięki którym dziecko może trenować naukę liczenia i rozpoznawania cyfr. Zabawka rozwija sprawność motoryczną i wyobraźnię.

ZOBACZ PRODUKT

Muzyczny pilot dla maluszków

Producent: B. Toys

I jeszcze zabawka, która była hitem u moich dzieci tuż przed tym, jak skończyli rok. To muzyczny pilot dla maluszków od B.Toys. To Pilot do telewizora w wersji dla najmłodszych. Ma “Pilot do telewizora” w wersji dla najmłodszych. Ma wgrane melodie i zabawne odgłosy oraz liczebniki angielskie. Plusem jest też atrakcyjne, mieniące się różnymi kolorami podświetlenie i wypustki sensoryczne. Górna pętelka sprawdzi się w roli gryzaka.

ZOBACZ PRODUKT

6 x Kid + 6 x House + 6 x Tree PASTEL

Producent: DENA

Świetnym prezentem, na wiele, wiele lat (bo aż do 6 roku życia, a kto wie? Może i dłużej) będzie zestaw 6xKids 6xHouse 6xTree Pastel od marki Dëna dla dzieci od 10 miesiąca życia. To produkty 3 w jednym - gryzak, zabawka i foremka do pieczenia. U maluszków do roku sprawdzi się jako pierwsza zabawka i gryzak. Dlatego, że każdy element jest tutaj wykonany z miękkiego silikonu na bazie platyny. Dzięki temu jest bezpieczny dla najmłodszych.

ZOBACZ PRODUKT

Wielofunkcyjna kula aktywizująca Wilczek Nicolas

Producent: Lilliputiens

Zabawka którą pokochają maluszki. W otwartej paszczy wilka, która grzechocze, znajduje się giętkie, bezpieczne lusterko oraz pluszowa szeleszcząca świnka. Łapy wilczka pełnią rolę poręcznych uchwytów, a jedna z nich dodatkowo szeleści. Umieszczona jest na niej również obręcz-gryzaczek. Zapinany na rzep brzuch kryje w sobie pluszową tarczę zegara ze schowkiem, w którym siedzi wyciągany wibrujący koziołek. W drugiej połówce brzuszka, pod filcowym domkiem kryją się Czerwony Kapturek i jego babcia. Zabawka jest solidnie wykonana i w pełni bezpieczna. Zaskakuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija małą motorykę (chwytanie, ciągnięcie, potrząsanie, wkładanie, wyciąganie), aktywizuje zmysł słuchu (szeleści, grzechocze), wzroku i dotyku, pomaga zauważać zależności przyczynowo-skutkowe, uczy dopasowywać kształty, a dzięki gryzakowi – przynosi ulgę w trudnym okresie ząbkowania.

ZOBACZ PRODUKT

Whirly Pop – konsola grająca z przyssawkami

Producent: B.Toys

Świetnie sprawdzi się również Whirly Pop - konsola grająca z przyssawkami od B.Toys. Co bardzo ważne, zabawkę można przymocować do stołu czy blatu. Nie spadnie więc dziecku i nie będzie się przesuwać. Kiedy naciśniemy przezroczystą kopułkę - kolorowe, puchate piłeczki zaczną wirować w szalonym tańcu, który urozmaicą dodatkowo atrakcyjne światełka. Kiedy zakręcimy walcem ze spiralką w wnętrzu, będziemy mogli podziwiać wirujące koraliki i usłyszeć ich odgłos. A kiedy w końcu naciśniemy jeden z klawiszy (lub wszystkie trzy) uruchomimy odtwarzanie melodii.

ZOBACZ PRODUKT

Elemenosqueeze – klocki miękkie – zestaw duży

Producent: B.Toys

Maluszkom powinny się też spodobać miękkie klocki Elemenosqueeze od B.Toys. To zestaw 26 miękkich kolorowych klocków sensorycznych. Każdy z nich przedstawia jedną z liter alfabetu oraz płaskorzeźbione zwierzątko, którego angielska nazwa odpowiada danej literce. Wypukłości stanowią wysokiej jakości bodźce sensoryczne dla paluszków dziecka. Klocki można gryźć, ściskać, wrzucać do wanny, układać w rozliczne kombinacje, np. atrakcyjne budowle dzięki ciekawym bryłom i elementom architektonicznym, używać do nauki alfabetu i angielskich nazw zwierząt, używać jako stempelki. Całość w ładnym, praktycznym opakowaniu wielokrotnego użytku, zapinanym na zameczek z funkcjonalnym uchwytem, które jest idealne do przechowywania i transportowania klocków. Będą idealne nie tylko dla półroczniaka, ale też dla trzylatka.

ZOBACZ PRODUKT

Klocki Przyssawki Toobz Squigz

Producent: Fat Brain Toys

Fajną opcją są też klocki przyssawki Toobz Squigz od Fat Brain Toys. Te klocki się wyginają, zakręcają, robią pętelki, stają na głowie, przykleją się do siebie i do gładkiej powierzchni tworząc wykręcone konstrukcje lub przydatne chwytacze, trzymacze, wieszaczki. Wciągają dzieci do kreatywnej zabawy. Przyklejanie i odklejanie (dzięki charakterystycznym efektom dźwiękowym) jest równie zabawne co konstruowanie.

ZOBACZ PRODUKT

Przytulanka aktywizująca wielofunkcyjna Krówka Rosalie

Producent: Lilliputiens

Dzieci pokochają też na pewno aktywizującą, wielofunkcyjną przytulankę Krówkę Rosalie od Lilliputiens. Przytulankę można rozłożyć jak książkę. W jej wnętrzu znajduje się z jednej strony kurnik z kurczaczkami i wyjmowaną kokoszką Paulette, umieszczoną na rozciągliwej, wibrującej podczas zwijania się taśmie, po drugiej stronie zaś – osiołek Ignace z bujną grzywą i głową w postaci giętkiego, bezpiecznego lusterka. Rosalie ma miękkie rogi i odstające uszy, a po naciśnięciu na jej pyszczek wydaje odgłos „muu”. Przednia część tułowia szeleści i ma ukryty w środku dzwoneczek. Nosorożec w łapkach trzyma obręcz - gryzak. a z boku znajduje się sznurek z drewnianym koralikiem do przesuwania. Zabawka jest solidnie wykonana i bezpieczna. Zaskakuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija małą motorykę (chwytanie, potrząsanie, wkładanie, wyciąganie, przesuwanie), aktywizuje zmysł słuchu (szeleści, grzechocze, „muczy”), wzroku i dotyku, pomaga zauważać zależności przyczynowo-skutkowe, a dzięki gryzakowi – przynosi ulgę w trudnym okresie ząbkowania.

ZOBACZ PRODUKT

Pierwsze puzzle sensoryczne

Producent: Jellystone

Ciekawie prezentują się pierwsze puzzle sensoryczne pastelowe kółko, które równocześnie są gryzakiem od Jellystone. To także zabawka edukacyjna dla małego dziecka, które ucząc się mówić chętnie pozna cyfry, nazwy kolorów i kilku owoców. Mamy tu sześć elementów różniących się kolorem. Każdy to silikonowy puzzel o ciekawej urozmaiconej fakturze, oznakowany cyfrą i symbolem owocu. Złożone razem tworzą pastelowe koło. Dziecko może bawić się układanką na wiele sposobów. Może próbować ustawiać elementy w różnej kolejności, pomijać niektóre i sprawdzać co się wydarzy. Przy okazji ćwiczy precyzję ruchów, koordynację oko-ręka, liczy, poznaje kolory i nazwy owoców.

ZOBACZ PRODUKT

Radyjko dla niemowląt - muzyka i światło

Producent: B. Toys

I jeszcze radyjko dla niemowląt - muzyka i światło od B.Toys. To gadżet dla niemowląt, o rozmiarach optymalnych dla małych rączek, stylizowany na radyjko retro. Zawiera atrakcje, które z pewnością przypadną maluszkowi do gustu: trzy podświetlane przyciski uruchamiające muzykę; sześć różnych melodii – na każdy rodzaj nastroju; kolorowe ruchome pierścienie na zakręconym drążków – do przesuwania i ćwiczenia sprawności małych paluszków. Rozpinany pierścień umożliwia przywieszenie zabawki do łóżeczka lub wózka, stanowi też wygodny pochwyt. Radyjko działa w trzech różnych trybach – głośnym, cichym i bez dźwięku (tylko światełka). Zabawka stymuluje zmysły dziecka, sprzyja rozwojowi koordynacji sensorycznej (wzrok-słuch-dotyk).

ZOBACZ PRODUKT

Duża przytulanka Lisiczka Alice

Producent: Lilliputiens

To naprawdę duża przytulanka, bo mierzy aż 82 cm. To idealny towarzysz dla dziecka – do tulenia, snucia opowieści, czytania, usypiania, uspokajania, jako poducha, pufa czy też ozdoba pokoju. Urocza ruda lisiczka jest perfekcyjnie wykończona, z dbałością o każdy szczegół. Ma białą koszulkę w indiańskie wzory i wnętrze uszek z tego samego materiału, biały pyszczek i końcówkę ogona oraz okrągły nosek. Jej oczy i buzia są wyszywane i w pełni bezpieczne dla dziecka.

ZOBACZ PRODUKT

Zestaw do kąpieli 4 zwierzątka polarne

Producent: Janod

To zestaw dla miłośników kąpieli. W skład kompletu wchodzą: biały niedźwiedź, renifer, pingwin i foka. Wszystkie są poręczne i przyjemne w dotyku. Ściśnięte pod wodą, napełniają się, a po ich ponownym naciśnięciu, tryskają wodą. Mają intensywne, ładne kolory. Tworzenie opowieści o ich przygodach to doskonały sposób na wyciszenie i idealny umilacz czasu, spędzanego w wannie.

ZOBACZ PRODUKT

Bąbelki Dimpl Gryzak Wańka Wstańka

Producent: Fat Brain Toys

Z jednej strony niebieski, silikonowy bąbelek, który małe palce będą wypychać, w silikonowej oprawce, całej w małe wypustki pobudzające zmysł dotyku; z drugiej strony okrągła wańka-wstańka, do kołysania i kręcenia, dzięki, której silikonowa część gryzaka nigdy nie będzie leżeć na podłodze. Kołyszący się Dimpl Gryzak będzie fascynować dzieci ruchem, wyglądem i fakturą powierzani. Prawdziwa radość dla zmysłów dziecka.

ZOBACZ PRODUKT

Grzechotka sensoryczna Przygoda Wimzle

Producent: Fat Brain Toys

To zabawka, która zachwyca nie tylko dzieci, ale też i rodziców. Ma osiem kulek, osadzonych na czterech drążkach (pałeczkach, poprzeczkach), które przecinają w sprytny sposób centralną kulę. Drążki przesuwają się w przód i w tył. Każda kulka posiada silikonowy pierścień, który dodatkowo można obracać. Pierścienie mają różne kory, kształty i fakturę aby jeszcze lepiej bawić i stymulować dziecko.

ZOBACZ PRODUKT

Kula OombeeBall

Producent: Fat Brain Toys

Ta zabawka jest reklamowana jako matrioszka w nowoczesnym wykonaniu, której elementów nigdy nie zgubicie. I coś w tym jest. Kule OombeeBall to 4 kule o różnej wielkości, które  można włożyć jedną w drugą, ponieważ się otwierają. Każda kula ma inny kolor i niepowtarzalną fakturę (kropki, linie, ślimaczki), która będzie fascynować małe paluszki dziecka. Kule połączone są krótkim i bezpiecznym sznureczkiem, dzięki czemu można się bawić, odkrywać, otwierać, zamykać i próbować złożyć matrioszkę bez obawy pogubienia elementów.

ZOBACZ PRODUKT

Wieża Szpulek Spoolz

Producent: Fat Brain Toys

Ta zabawka da Wam długie godziny świetnej zabawy. Na pierwszy rzut oka to prosta wieża do układania od największej do najmniejszej szpulki, ale wystarczy przyjrzeć się bliżej by odkryć nieskończone możliwości zabawy. Kolorowa, przepiękna piramidka, nie tylko dla malucha.  Zestaw 7 kolorowych szpulek, każda w innym rozmiarze i kolorze, które można układać na dziesiątki sposobów, gryźć i turlać po pokoju. Szpulki zachwycają kolorystyką i wykończeniem o wyjątkowo miękkiej fakturze co razem daje niezależnie od ułożenia, wyjątkowo piękną aranżację. Wieża Szpulek Spoolz wspomaga rozwój dziecka - uczy rozróżniania wielkości, kolorów, kształtów, rozwija umiejętności motoryczne malucha, stymuluje wizualnie.

ZOBACZ PRODUKT

Drewniana tablica manipulacyjna Farma

Producent: Lilliputiens

To świetna zabawka, która łączy w sobie mnóstwo funkcji. Otwierane dwuskrzydłowe szeleszczące okienko, 3 guziczki do wciskania, dzwoneczek, element obrotowy z grafiką śladów i ukrytymi pod nim przyjaciółmi z gospodarstwa, 2 obracane klocki na metalowym drążku z obrazkami do układania, mini - pętlę z 3 koralikami do przesuwania, tor z ruchomym drewnianym ptaszkiem, lusterko oraz Osiołka Ignace'a – miękką grzechotkę na sznurku, którą można umieścić w specjalnej kieszonce. Tablica w kształcie domku - farmy posiada 3 zapięcia na rzepy (po bokach i u góry), umożliwiające zamocowanie jej np. do ramy łóżeczka. Zabawka jest solidnie wykonana i w pełni bezpieczna. Pomalowana jest bezpiecznymi farbami na bazie wody i wzbogacona o kilka miękkich elementów z materiałów o różnych wzorach i fakturach. Zaskakuje i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija koordynację ręka-oko oraz małą motorykę (chwytanie, potrząsanie, wkładanie, wyjmowanie, otwieranie, zamykanie, przesuwanie, obracanie, naciskanie), aktywizuje zmysł słuchu (dzwonienie, grzechotanie) i uczy rozpoznawania zwierząt gospodarskich.

ZOBACZ PRODUKT

Sorter kształtów z efektem dźwiękowym

Producent: B.Toys

To zabawka na lata, bo świetnie przysłuży się i 10-miesięcznemu bobasowi i rezolutnemu trzylatkowi. Co ważne - nie wymaga baterii. Jest w pełni napędzana wyobraźnią :) Mamy tutaj trzy urocze sówki, po umieszczeniu w odpowiednim tunelu, zjeżdżając w dół wydają charakterystyczny dźwięk – sympatyczne pohukiwanie. Zabawę urozmaicają trzy powykręcane drążki z kolorowymi paciorkami do przesuwania, a dodatkowo maluszki mogą toczyć zabawkę po podłodze, co przysparza frajdy i rozwija ruchowo. Zabawka uczy rozróżniania i dobierania kształtów oraz kolorów, rozwija małą motorykę. Jest wysoko oceniana i polecana również do celów terapeutycznych – sówki można wykorzystywać m.in. do ćwiczeń logopedycznych.

ZOBACZ PRODUKT
WRÓĆ DO WYBORU WIEKU